V dnešnom, treťom pokračovaní z knihy HARRY POTTER and the Philosopher’s Stone sa zameriame na použitie tretieho kondicionálu v angličtine.

Okrem iného, sa v dnešnom videu dozviete ako použiť sloveso MUST v minulom čase, ale aj ako niekomu vynadať či sa nehanbí.

V dnešnom videu si dáme reading z knihy HARRY POTTER and the Philosopher’s Stone. Prečítame si prvé 2 strany z knihy, vysvetlíme si slovnú zásobu a na záver sa môžete otestovať. 

V tomto videu mám pre vás ďaľší „Harry Potter reading“. Prečítame si spolu konverzáciu medzi 3 kamarátmi, vysvetlíme si slovnú zásobu a na záver sa môžete otestovať na kvíze. Či už ste Harry Potter fanúšik, alebo nie, ak budete pozorne video sledovať kvíz hravo zvládnete. 🙂

Keďže „reading“ je dôležitou súčasťou učenia sa jazyka, dnes sa zameriame na 2 krátke odseky z knihy Harry Potter and the Prisoner of Azkaban. Vysvetlíme si novú slovnú zásobu a na záver sa môžete otestovať na kvíze. Či už ste Harry Potter fanúšik, alebo nie, ak budete pozorne video sledovať kvíz hravo zvládnete. 🙂